fbpx

Psikolojik Testler Paket Program (06-10 Ağustos 2017)

 

Toplam 21 Test

WISC-R Zeka Testi Eğitimi

Objektif Testler Eğitimi (14 Test)

Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi (4 Test)

Stanford Binet Zeka Testi Eğitimi

WAIS Yetişkinler İçin Zeka Testi Eğitimi

EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 10 – 14 Eylül 2017

EĞİTİMCİ: Yrd. Doç. Dr.  Elif Güneri 

Eğitmen ile ilgili ayrıntılı bilgi için:  http://mavimarti.net/uzmanlarimiz/yrd-doc-dr-elif-guneri/

EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK BELGELER:

1-Objektitif Testler Uygulayıcı Sertifikası

2. Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Seritifikası

3. Stanford Binet Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

4. WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

4. WAIS  Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

EĞİTİM ÜCRETİ:  Lütfen Telefon ile Sorunuz.

EĞİTİM MATERYALİ: Eğitim materyalleri ücrete dahil değildir.

EĞİTİME NASIL KATILABİLİRSİNİZ: 0216 481 70 70’i veya 0555 600 60 26’i arayarak veya aşağıdaki Kayıt Ol butonuna basarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimle ilgili tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki form üzerinden sorabilirsiniz.

 

Daha Önceki Eğitimlere Katılanların Görüşlerini Okumak İster misiniz?

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_button color=” blue” size=”large” gradient1=”” gradient2=”” link=”https://www.klinikpsikoloji.com.tr/basvuru-formu/” target=”https://www.klinikpsikoloji.com.tr/basvuru-formu/”]Kayıt Ol[/fusion_button]

 Eğitmlerin Detaylı İçerikleri

Objektif Testler Eğitimi İçeriği

14 adet objektif testin verileceği bu paket programın  süresi 3 gündür. Programda ilk önce alt testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl yapıldığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. Katılımcıların yapacakları uygulamaların süpervizyonunun ardından  belgeleri verilecektir.

1.    MMPI

2.    Catell 2A Zeka Testi

3.    Catell 3A Zeka Testi

4.    Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi

5.    Porteus Labirentleri Zeka Testi

6.    Good Enough Testi

7.    AGTE

8.    Gesell  Gelişim Testi

9.    Peabody Resim Kelime Testi

10.  Metropolitan Okul Olgunluk Testi

11.  Bender Gestalt Algı Testi

12.  Benton Görsel Bellek Testi13.  Draw A Person

14.  Standardize Mini Mental Testi

Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi Programının İçeriği

Ülkemizde sıklıkla kullanılan ve geniş bir kullanım alanı olan, farklı yaş çocuklarının ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişimini belirleyebilen, uygulamada ve değerlendirmede farklılık gösteren toplam 4 adet dikkat ve algı testinin bir arada verileceği paket bir programdır.

1. Frostig Görsel Algı Testi

2. Burdon Dikkat Testi

3. D2 Dikkat Testi

4. Frankfurter Dikkat Testlerinin

WISC-R Zeka Testi Eğitimi Programı

Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan WISC-R testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Eğitim süresi 2 gün/16  saattir. Programda ilk önce alt testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl yapıldığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. Katılımcıların yapacakları uygulamaların süpervizyonunun ardından  belgeleri verilecektir.

WAIS Yetişkinler için Zeka Testi Eğitimi Programı

WAIS zeka testini uygulama, değerlendirme ve raporlama yeterliliği, yetkinliği ve ehliyeti kazandırmak.

Klinikte yaygın bir kullanımı olan ve 16 yaş üzerindeki bireylere uygulanan WAIS testi bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Test; 5 sözel, 5 performans olmak üzere 10 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Eğitimin ilk modülünde alt testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl yapıldığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. Eğitimin ikinci modülünde katılımcıların yapacakları uygulamaların süpervizyonunun ardından belgeleri verilecektir.

Stanford Binet Zeka Testi Eğitimi Programı

2-18 yaş arasındaki bireylere uygulanan zeka testidir. (Derneğimizin eğitiminde 2-6 yaş arasındaki çocuklara uygulanışı anlatılacaktır).

Programda ilk önce alt testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl yapıldığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. Katılımcıların yapacakları uygulamaların süpervizyonunun ardından  belgeleri verilecektir.

[fusion_button color=” blue” size=”large” gradient1=”” gradient2=”” link=”https://www.klinikpsikoloji.com.tr/basvuru-formu/” target=”https://www.klinikpsikoloji.com.tr/basvuru-formu/”]Kayıt Ol[/fusion_button][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat